Očkovanie

8. júna 2021, flebo, Nezaradené

Názov blogu je fake. O očkovaní napíšem v závere maximálne dve-tri vety. Písať blog, kde ponúkam spirituálny message je veľmi minoritná záležitosť, preto tá „finta“ s názvom blogu.

Mám dvoch porovnateľne blízkych priateľov. Obom som položil otázku k plánom na letné prázdniny. Obaja kamoši majú zhodne tri deti, porovnateľný spoločensky status, príjem, vzdelanie. Kamoš č.1 mi vraví: „Máme schedule na 62 prázdninových dni nabitých na každý deň. Začíname troma týždňami na ostrove Brač, celá rodina, bicykle, kúpanie v mori. Potom ferraty na Slovensku, splav, týždeň bicyklovania v Poľsku, tata čunder a turistika v slovenskom raji. Doma sme 2.septembra“.

Kamoš č.2 mi vraví na druhý deň. „Zostávame doma. Epidemiologická situácia a vôbec nechcem míňať peniaze. Decká budú doma na dvore, pripadne pôjdu hrať futbal na blízke ihrisko. Možno sa dostaneme k mame na východ na pár dni“

Sami vidíte, že tieto skutočné dovolenkové plány na letnú dovolenku sú celkom rozdielne. Ak teraz očakávate že začnem vyhodnocovať, ktoré plány sú lepšie, tak vás sklamem. Sú v poriadku oba. Každý z kamarátov to nejako cíti a podľa toho žije, ale aj plánuje dovolenky. Pointa je neposudzovať!

Možno by som hľadal balance /rovnováhu. Byť s potrebami, plánmi aj túžbami niekde v strede.

A teraz k tomu očkovaniu. Prekonali sme covid v závere minulého roku. Z ôsmych mnou oslovených spriaznených lekárov, všetci atestovaní, mi šesť povedalo, že keď som prekonal covid, tak mám minimálne bunkovú pamäť niekoľko násobne väčšiu, ako vakcinovaní ľudia. Aj z tohto dôvodu v tejto chvíli necítim potrebu ísť sa vakcinovať. Veľmi sa usilujem riadiť intuíciou, nepodliehať strachom a ani mediálnej hystérii. Mimochodom tá očkovacia kampaň má, aspoň na mňa osobne, celkom kontraproduktívny efekt. Ale možno to tak vnímam subjektívne. Viete, keď mi za komunistov vraveli denne z každého média, že so sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak, tak mi v detskej izbe visela v roku 1985 americká zástava. A keď mi dnes hovoria takmer v každej reklame , že vakcína je sloboda, tak nadobúdam silné pochybnosti o kredibilite, ale aj úmysle zadávateľa reklamných spotov.

Čo je však z môjho pohľadu najdôležitejšie, ani na sekundu neznevažujem ľudí, ktorí podstúpili vakcináciu a rovnako ani na moment nepohŕdam ľuďmi, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodli inak.

Neprestávam hľadať rovnováhu v každej životnej činnosti, avšak s vedomím, že všetko tu má svoje miesto.