Založ si blog

Lipnutie

Lipnutie je vždy a v každej situácii negatívne. Časté býva lipnutie v partnerskom zväzku. Aj keď majú partneri medzi sebou láskou naplnený harmonicky vzťah, lipnutie ho môže len narušiť, v horšom prípade celkom zničiť. V prípade, keď sa partneri rozídu, pretože láska vyprchala a jeden z partnerov naďalej lipne na bývalom partnerovi, ide o silne patologicky jav. Ide vždy len o efekt prebujneného ega. Neschopnosti veci „pustiť“. Lipnutie sa často odohráva v mysliach mladých žien. Pod vplyvom šarmu, ale často najmä exkluzívnemu životnému štýlu, podľahnú staršiemu mužovi. Tí muži, päťdesiatnici i starší to dobre vedia, že dievčatá, najmä pokiaľ pochádzajú zo skromnejších pomerov sa ľahko „namotajú“. Dievča spozná život v zlatej klietke, užíva si blahobyt a luxus. Je v poriadku užívať si pekné veci. Problém je lipnutie na nich. Vtedy sa dievčatá dobrovoľne stávajú obeťami disharmonických, niekedy aj násilných vzťahov s egocentrickými a často promiskuitnými mužmi, pretože sa nevedia alebo skôr nechcú vrátiť tam odkiaľ prišli. Je ťažké presadnúť z Range roveru do električky. Pritom je v zásade v poriadku užívať si aj luxus, pekne veci, ale neslobodno na tom lipnúť.

Včera sme museli dať navždy uspať nášho psíka. Mali sme ho viac ako 10 rokov. Útulkový, milý psík. Miloval nás a my jeho. Do posledných dni, čo do posledných hodín, sme si cela rodina so slzami v očiach vychutnávali jeho zaľúbený pohľad a hladkali sme jeho teplú srsť. Po niekoľkých dňoch, kedy psík už naozaj nevládal na nohy a veterinár nám opakovane odporúčal eutanáziu, sme si aj my uvedomili, že na chudákovi chorom psíkovi lipneme. A tak sme sa s nim rozlúčili. Nemám žiadnych pochýb , že je mu už lepšie.

Lipnutie ako neresť ma napadá na záver aktuálne v politike. Súčasná vládna garnitúra nepochybne vie zo všetkých relevantných prieskumov, že ju tri štvrtiny obyvateľov tejto krajiny nechce. Oni sami cítia, že situácia je patová a pre celú spoločnosť už len veľmi ťažko znesiteľná. Ide o hlbokú mizériu, čo sa týka politického diania. Myslím, že ten jav je v spoločnosti už dlhšiu dobu. V parlamente už nemajú väčšinu a tak rôznymi špekuláciami a zákulisnými ťahmi predlžujú súčasnú agóniu. Opäť ide o lipnutie. Všetky ich argumenty o tom, čo tu bude po nich, rôzne strašenia a hrozby, sú len zásterkou  ich lipnutia na pozíciách, z ktorých sa im jednoducho nechce.

Tuzex

20.09.2022

Detstvo aj dospievanie som prežil v obci v bezprostrednej blízkosti nášho hlavného mesta. V tom období, na prelome sedemdesiatych o osemdesiatych rokov minulého storočia, bol u nás v krajine akútny nedostatok určitého druhu tovaru. Dalo by sa vlastne povedať, že všetkého tovaru. Optikou mladého chalana sa to prejavilo najmä v móde, teda v obliekaní a samozrejme [...]

Nole

09.01.2022

Myslím, že už od roku 2008 chodím s celou rodinou za dvojicou ľudí, manželmi, ktorí žijú v chalúpke v hlbokom lese nad Terchovou. Tí ľudia sa rozhodli, žiť mimo civilizácie bez elektriny a wifi, ale to nie je v tomto príbehu teraz podstatné. Postupne týchto manželov objavili stovky pútnikov, alebo ak chcete hľadačov zo Slovenska aj Čiech. Nikomu nevadia so svojim [...]

House party /ukážka z pripravovanej knihy Dídžej 2

09.12.2021

Na jeseň roku 1998 sme usporiadali House party. Išlo o jednu z mnohých párty zameraných na elektronickú hudbu. Nadšencom tohto žánru bol môj kolega Dano, ktorý mal pod palcom väčšinu organizačných záležitostí. Vybavil vychytených dídžejov – v tú noc sa striedal populárny dídžej z Viedne, po polnoci vystúpil hosť z Prahy a nechýbal náš domáci [...]

tbilisi, gruzínsko, protest

V Tbilisi protestovalo vyše 20 000 ľudí proti zákonu o zahraničnom vplyve

17.04.2024 23:24

Poslanci vládnej strany Gruzínsky sen schválili návrh tohto sporného zákona v prvom čítaní.

Nemecko Rusko špionáž

Prokurátori v Nemecku obvinili bývalého zamestnanca tajnej služby zo špionáže pre Rusko

17.04.2024 23:09

Carsten Linke poprel obvinenia a povedal, že sa snažil naverbovať taktiež obvineného Arthura Ellera ako potencionálny zdroj.

beňa

V Kongu zadržali bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu

17.04.2024 21:24, aktualizované: 21:54

Slovenská polícia to neeviduje. Beňa bol odsúdený v roku 2021 na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov za korupciu a vynášanie informácií.

Andrej Plenkovič

V chorvátskych voľbách zvíťazila strana premiéra Plenkoviča, naznačil exit poll

17.04.2024 19:57

Stredo-pravicová Chorvátska demokratická únia by mohla v 151-člennom parlamente podľa prieskumu obsadiť 58 mandátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 183145x
Priemerná čítanosť článkov: 4696x

Autor blogu

Kategórie