Založ si blog

Očkovanie

Názov blogu je fake. O očkovaní napíšem v závere maximálne dve-tri vety. Písať blog, kde ponúkam spirituálny message je veľmi minoritná záležitosť, preto tá „finta“ s názvom blogu.

Mám dvoch porovnateľne blízkych priateľov. Obom som položil otázku k plánom na letné prázdniny. Obaja kamoši majú zhodne tri deti, porovnateľný spoločensky status, príjem, vzdelanie. Kamoš č.1 mi vraví: „Máme schedule na 62 prázdninových dni nabitých na každý deň. Začíname troma týždňami na ostrove Brač, celá rodina, bicykle, kúpanie v mori. Potom ferraty na Slovensku, splav, týždeň bicyklovania v Poľsku, tata čunder a turistika v slovenskom raji. Doma sme 2.septembra“.

Kamoš č.2 mi vraví na druhý deň. „Zostávame doma. Epidemiologická situácia a vôbec nechcem míňať peniaze. Decká budú doma na dvore, pripadne pôjdu hrať futbal na blízke ihrisko. Možno sa dostaneme k mame na východ na pár dni“

Sami vidíte, že tieto skutočné dovolenkové plány na letnú dovolenku sú celkom rozdielne. Ak teraz očakávate že začnem vyhodnocovať, ktoré plány sú lepšie, tak vás sklamem. Sú v poriadku oba. Každý z kamarátov to nejako cíti a podľa toho žije, ale aj plánuje dovolenky. Pointa je neposudzovať!

Možno by som hľadal balance /rovnováhu. Byť s potrebami, plánmi aj túžbami niekde v strede.

A teraz k tomu očkovaniu. Prekonali sme covid v závere minulého roku. Z ôsmych mnou oslovených spriaznených lekárov, všetci atestovaní, mi šesť povedalo, že keď som prekonal covid, tak mám minimálne bunkovú pamäť niekoľko násobne väčšiu, ako vakcinovaní ľudia. Aj z tohto dôvodu v tejto chvíli necítim potrebu ísť sa vakcinovať. Veľmi sa usilujem riadiť intuíciou, nepodliehať strachom a ani mediálnej hystérii. Mimochodom tá očkovacia kampaň má, aspoň na mňa osobne, celkom kontraproduktívny efekt. Ale možno to tak vnímam subjektívne. Viete, keď mi za komunistov vraveli denne z každého média, že so sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak, tak mi v detskej izbe visela v roku 1985 americká zástava. A keď mi dnes hovoria takmer v každej reklame , že vakcína je sloboda, tak nadobúdam silné pochybnosti o kredibilite, ale aj úmysle zadávateľa reklamných spotov.

Čo je však z môjho pohľadu najdôležitejšie, ani na sekundu neznevažujem ľudí, ktorí podstúpili vakcináciu a rovnako ani na moment nepohŕdam ľuďmi, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodli inak.

Neprestávam hľadať rovnováhu v každej životnej činnosti, avšak s vedomím, že všetko tu má svoje miesto.

Tuzex

20.09.2022

Detstvo aj dospievanie som prežil v obci v bezprostrednej blízkosti nášho hlavného mesta. V tom období, na prelome sedemdesiatych o osemdesiatych rokov minulého storočia, bol u nás v krajine akútny nedostatok určitého druhu tovaru. Dalo by sa vlastne povedať, že všetkého tovaru. Optikou mladého chalana sa to prejavilo najmä v móde, teda v obliekaní a samozrejme [...]

Nole

09.01.2022

Myslím, že už od roku 2008 chodím s celou rodinou za dvojicou ľudí, manželmi, ktorí žijú v chalúpke v hlbokom lese nad Terchovou. Tí ľudia sa rozhodli, žiť mimo civilizácie bez elektriny a wifi, ale to nie je v tomto príbehu teraz podstatné. Postupne týchto manželov objavili stovky pútnikov, alebo ak chcete hľadačov zo Slovenska aj Čiech. Nikomu nevadia so svojim [...]

House party /ukážka z pripravovanej knihy Dídžej 2

09.12.2021

Na jeseň roku 1998 sme usporiadali House party. Išlo o jednu z mnohých párty zameraných na elektronickú hudbu. Nadšencom tohto žánru bol môj kolega Dano, ktorý mal pod palcom väčšinu organizačných záležitostí. Vybavil vychytených dídžejov – v tú noc sa striedal populárny dídžej z Viedne, po polnoci vystúpil hosť z Prahy a nechýbal náš domáci [...]

but

Výmena prominentných väzňov naše vzťahy nezlepší, odkázal do USA Kremeľ

09.12.2022 12:07

Bilaterálne vzťahy zostávajú v žalostnom stave, povedal Putinov hovorca.

Jaroslav Naď, Ukrajina

Naď potvrdil, že Rusi zničili slovenskú Zuzanu, S-300 zachraňuje životy

09.12.2022 11:33

Slovenské zbrane na Ukrajine sú stále nasadené proti ruským útočníkom. Kyjev prišiel len o jednu húfnicu Zuzana 2.

Naď, Káčer, Hirman,

Slovensko je podľa Naďa a Káčera pripravené aj naďalej pomáhať Ukrajine. S-300 stále funguje

09.12.2022 10:50

Rusom sa podarilo zničiť jednu húfnicu Zuzanu 2. Darovaný systém protivzdušnej obrany S-300 Ukrajincov stále chráni.

stíhačka

Rusi sa musia mať na pozore. Spojenci chystajú stíhačku šiestej generácie

09.12.2022 10:21

Nový stroj bude integrovať pokročilé technológie z trojice krajín vrátane senzorov či zariadení sťažujúcich identifikáciu lietadiel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 169917x
Priemerná čítanosť článkov: 4472x

Autor blogu

Kategórie