Založ si blog

Očkovanie

Názov blogu je fake. O očkovaní napíšem v závere maximálne dve-tri vety. Písať blog, kde ponúkam spirituálny message je veľmi minoritná záležitosť, preto tá „finta“ s názvom blogu.

Mám dvoch porovnateľne blízkych priateľov. Obom som položil otázku k plánom na letné prázdniny. Obaja kamoši majú zhodne tri deti, porovnateľný spoločensky status, príjem, vzdelanie. Kamoš č.1 mi vraví: „Máme schedule na 62 prázdninových dni nabitých na každý deň. Začíname troma týždňami na ostrove Brač, celá rodina, bicykle, kúpanie v mori. Potom ferraty na Slovensku, splav, týždeň bicyklovania v Poľsku, tata čunder a turistika v slovenskom raji. Doma sme 2.septembra“.

Kamoš č.2 mi vraví na druhý deň. „Zostávame doma. Epidemiologická situácia a vôbec nechcem míňať peniaze. Decká budú doma na dvore, pripadne pôjdu hrať futbal na blízke ihrisko. Možno sa dostaneme k mame na východ na pár dni“

Sami vidíte, že tieto skutočné dovolenkové plány na letnú dovolenku sú celkom rozdielne. Ak teraz očakávate že začnem vyhodnocovať, ktoré plány sú lepšie, tak vás sklamem. Sú v poriadku oba. Každý z kamarátov to nejako cíti a podľa toho žije, ale aj plánuje dovolenky. Pointa je neposudzovať!

Možno by som hľadal balance /rovnováhu. Byť s potrebami, plánmi aj túžbami niekde v strede.

A teraz k tomu očkovaniu. Prekonali sme covid v závere minulého roku. Z ôsmych mnou oslovených spriaznených lekárov, všetci atestovaní, mi šesť povedalo, že keď som prekonal covid, tak mám minimálne bunkovú pamäť niekoľko násobne väčšiu, ako vakcinovaní ľudia. Aj z tohto dôvodu v tejto chvíli necítim potrebu ísť sa vakcinovať. Veľmi sa usilujem riadiť intuíciou, nepodliehať strachom a ani mediálnej hystérii. Mimochodom tá očkovacia kampaň má, aspoň na mňa osobne, celkom kontraproduktívny efekt. Ale možno to tak vnímam subjektívne. Viete, keď mi za komunistov vraveli denne z každého média, že so sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak, tak mi v detskej izbe visela v roku 1985 americká zástava. A keď mi dnes hovoria takmer v každej reklame , že vakcína je sloboda, tak nadobúdam silné pochybnosti o kredibilite, ale aj úmysle zadávateľa reklamných spotov.

Čo je však z môjho pohľadu najdôležitejšie, ani na sekundu neznevažujem ľudí, ktorí podstúpili vakcináciu a rovnako ani na moment nepohŕdam ľuďmi, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodli inak.

Neprestávam hľadať rovnováhu v každej životnej činnosti, avšak s vedomím, že všetko tu má svoje miesto.

Nole

09.01.2022

Myslím, že už od roku 2008 chodím s celou rodinou za dvojicou ľudí, manželmi, ktorí žijú v chalúpke v hlbokom lese nad Terchovou. Tí ľudia sa rozhodli, žiť mimo civilizácie bez elektriny a wifi, ale to nie je v tomto príbehu teraz podstatné. Postupne týchto manželov objavili stovky pútnikov, alebo ak chcete hľadačov zo Slovenska aj Čiech. Nikomu nevadia so svojim [...]

House party /ukážka z pripravovanej knihy Dídžej 2

09.12.2021

Na jeseň roku 1998 sme usporiadali House party. Išlo o jednu z mnohých párty zameraných na elektronickú hudbu. Nadšencom tohto žánru bol môj kolega Dano, ktorý mal pod palcom väčšinu organizačných záležitostí. Vybavil vychytených dídžejov – v tú noc sa striedal populárny dídžej z Viedne, po polnoci vystúpil hosť z Prahy a nechýbal náš domáci [...]

Koniec rádia Anténa Rock

02.09.2021

Na konci mesiaca september prestane vysielať rádio Anténa Rock. V mladosti som zažil, ako rádio, v ktorom som pracoval, skončilo. Bolo to však dosť dávno a najmä išlo o z pohľadu počúvanosti malé rádia /rádio RMC a rádio Ragtime/. Rádio Anténa Rock bol úspešný projekt. Podľa jediných relevantných dát v tejto krajine, ktoré merajú počúvanosť rozhlasových [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.