Založ si blog

Nole

Myslím, že už od roku 2008 chodím s celou rodinou za dvojicou ľudí, manželmi, ktorí žijú v chalúpke v hlbokom lese nad Terchovou. Tí ľudia sa rozhodli, žiť mimo civilizácie bez elektriny a wifi, ale to nie je v tomto príbehu teraz podstatné. Postupne týchto manželov objavili stovky pútnikov, alebo ak chcete hľadačov zo Slovenska aj Čiech. Nikomu nevadia so svojim životným štýlom ani skutočne „otvorenými“ názormi a pohľadom na svet. Z určitých dôvodov sa tomu nechcem venovať detailne -je to veľmi na tenkom ľade – polemizovať, diskutovať o veciach medzi nebom a zemou. Iste ste však aj Vy, ktorí ste vzdialení téme spirituality, jednoty, proste „jemnohmotných“ kvalít prežívania, počuli, že na svete množstvo ľudí medituje, cvičí jógu, uvedomuje sa. Keď sa otvoríte týmto technikám, môže sa stať, že sa „prebudíte“. Snažím sa to veľmi zjednodušiť, aby som prišiel k tomu o čom chcem písať. Ospravedlňujem sa.

Takýchto ľudí je veľa, nie len spomínaní manželia z lesa nad Terchovou. Problém však nastáva, keď sa „prebudí“ známa osobnosť. To je práve prípad Novaka Djokoviča. Srb sa dlhodobo venuje duchovnému poznaniu, denne medituje, má presné rituály, ktoré dodržiava a ktoré mu zjavne pomáhajú nie len v tom, ako viesť harmonický život vo výbornej kondícii, ale aj byť neohrozene číslom jeden v tak kompetatívnom športe ako je tenis. Tento človek sa stáva žiaľ nebezpečný pre mainstreamovu, konzumnú spoločnosť, ktorej vyhovujú ľudia prežívajúci život v nevedomosti, ochotní sa prispôsobiť prakticky čomukoľvek a najmä sa nechať manipulovať a strašiť. To je z môjho pohľadu kľúčové. Nole to „prekukol“ a prestal sa báť. Lebo aj to hlavné poznanie , ktoré som si ja osobne odniesol z desiatok stretnutí z lesa nad Terchovou, a čo je naozaj pre mňa dnes azda jediná istota je, ŽE NIE JE SA ČOHO BÁŤ.

House party /ukážka z pripravovanej knihy Dídžej 2

09.12.2021

Na jeseň roku 1998 sme usporiadali House party. Išlo o jednu z mnohých párty zameraných na elektronickú hudbu. Nadšencom tohto žánru bol môj kolega Dano, ktorý mal pod palcom väčšinu organizačných záležitostí. Vybavil vychytených dídžejov – v tú noc sa striedal populárny dídžej z Viedne, po polnoci vystúpil hosť z Prahy a nechýbal náš domáci [...]

Koniec rádia Anténa Rock

02.09.2021

Na konci mesiaca september prestane vysielať rádio Anténa Rock. V mladosti som zažil, ako rádio, v ktorom som pracoval, skončilo. Bolo to však dosť dávno a najmä išlo o z pohľadu počúvanosti malé rádia /rádio RMC a rádio Ragtime/. Rádio Anténa Rock bol úspešný projekt. Podľa jediných relevantných dát v tejto krajine, ktoré merajú počúvanosť rozhlasových [...]

Očkovanie

08.06.2021

Názov blogu je fake. O očkovaní napíšem v závere maximálne dve-tri vety. Písať blog, kde ponúkam spirituálny message je veľmi minoritná záležitosť, preto tá „finta“ s názvom blogu. Mám dvoch porovnateľne blízkych priateľov. Obom som položil otázku k plánom na letné prázdniny. Obaja kamoši majú zhodne tri deti, porovnateľný spoločensky status, príjem, [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.