Založ si blog

Peter Tóth

Peter Tóth, osoba, ktorá je aktuálne v centre pozornosti v súvislosti s mimoriadne sledovaným súdnym procesom, je pre určitú časť novinárov známa postavička najmä kvôli kauze Cervanová. Určitá časť novinárov predovšetkým z časopisu .Tyždeň celé dlhé roky bojuje za „spravodlivosť“ pre podľa nich nespravodlivo odsúdených páchateľov usmrtenia mladej študentky ešte v 70tych rokoch minulého storočia. Komunistický súd odsúdil skupinku prominentných, vtedy mladých ľudí na dlhoročné tresty. Pokusy o obnovenie konania skončili vždy rovnako, aj po revolúcii bola vždy vina kladená týmto ľuďom. Ľudia okolo Štefana Hríba toto nikdy neboli ochotní akceptovať a predpokladám, že dodnes sú presvedčení, že súd ich odsúdil neprávom. Práve Peter Tóth napísal pred niekoľkými rokmi knihu Kauza Cervanová, kde veľmi precízne v spolupráci s jedným sudcom zhromaždili nespochybniteľné fakty a dôkazy, že vrahovia boli odsúdení správne. Pochopiteľne, že tento bývalý novinár denníka Sme sa ocitol v nemilosti spomínaných redaktorov týždenníka .Týždeň a tí tohto človeka dodnes považujú za absolútne nedôveryhodnú osobu. Situáciu významne zmenil novinár Martin Hanus, ktorý pôvodne pracoval v spomínanom týždenníku a podľa vlastných slov mal významné pochybnosti o rozsudku komunistického súdu. Urobil však vec, ktorú ja osobne mimoriadne oceňujem a rešpektujem. Začal sa veľmi precízne dlhé mesiace venovať dobovým správam, dôkaznému materiálu, komunikoval s vtedajšími vyšetrovateľmi a podobne a po dlhých mesiacoch prišiel výsledok v podobe knihy „Hra sa skončila“, kde Hanus s pokorou priznáva , že sa mýlil a po dôkladnom preštudovaní všetkých dostupných materiálov zistil, že Štefan Hríb celé roky obhajuje nespochybniteľných kriminálnikov. Z ľudského pohľadu mám vždy obdiv k ľuďom, ktorí sú ochotní a schopní podstúpiť sebareflexiu a trebárs si priznať omyl. Je to hlboko ľudské. Nepoznám osobne pána Hanusa, knižku som si však prečítal a nemám najmenšie pochybnosti!

Mimochodom dnes už vieme, že aj advokáti Lipšic a Kvasnica, ktorí sa prípadu Cervanová v minulosti venovali, zdieľajú Hanusov pohľad na prípad a teda, že odsúdení boli skutoční páchatelia/ Postoj sk. 25.10.2018/

K aktuálnemu prípadu Kočner len jedna poznámka, možno pre niekoho prekvapivá: Nemám žiadne pochybnosti, že skutočne zainteresovaní ľudia, advokáti, sudcovia, ale aj prokuratúra, nehovoriac už o politických špičkách vedia, že Kočner nie je finálna časť tohto bizarného a veľmi smutného prípadu. Kočner, zdá sa, má významne prsty namočené vo vražde tých mladých ľudí, ma nešťastne intrigánsku povahu a množstvo nepriateľov, je očividne chválenkár a pomerne bohatý človek, avšak vedzte, že sú a boli nad ním ľudia, ktorí sú ešte o niekoľko levelov bohatší, vplyvnejší a žiaľ aj nedotknuteľnejší. Viem od istých ľudí, minimálne o dvoch menách, ktorí Kočnera využívali na podobne nechutné praktiky. Mená vám pochopiteľne neprezradím, pretože mám strach. Chcem si ešte užiť čas s mojou vnučkou a v neposlednom rade mám úprimne rád svoju prácu a desaťtisíce poslucháčov, ktorí majú radi môj hudobný program v rádiu.

Chcem rovnako ako väčšina z vás, aby sa spoločnosť „vyčistila“, žiaľ obávam sa, že zatvorením Kočnera sa tak zďaleka neudeje.

Uhol pohľadu

29.07.2018

Na Nový rok 1.januára 2018 som sa ocitol na pláži Railay beach v Thajsku, ktorá podľa national geographic, ale aj iných zdrojov patrí do Top 10 najkrajších pláži na svete. Napriek tomu ma po viac »

Blaha

11.07.2018

Aktuálne je v hľadáčiku mainstreamových médií politik Ľuboš Blaha. Na dennej báze sa ho snažia zdiskreditovať, zosmiešniť či akokoľvek znevážiť. O udalostiach na festivale Pohoda ani viac »

Polarizácia

15.06.2018

Táto krajina má z môjho pohľadu jeden zásadný problém, je neuveriteľne polarizovaná. Prakticky v každej oblasti! Ak v tejto krajine vznikne iniciatíva - vymyslím si lesných škôlok, tak vzápätí viac »

lipšic, grendel

Prokuratúra stiahla obžalobu na Gábora Grendela

28.02.2020 14:00, aktualizované: 14:37

Prokuratúra bude musieť opätovne preskúmať vierohodnosť jednotlivých svedkov aj v kontexte so zabezpečenými dôkazmi.

mobil / telefón /

Štátna komisia má podnety pre porušenie volebného moratória

28.02.2020 13:58

Komisia by sa mala zaoberať aj možným porušením moratória zo strany jedného z kandidátov, ktorý posielal svojim kontaktom SMS správy.

počasie 29. 2. 2020

Aké bude počas volieb počasie? Zadujú nové vetry?

28.02.2020 13:51

Volebný víkend ovplyvní front, ktorý sa formuje nad Britskými ostrovmi a prejde cez Slovensko počas soboty.

Nemcov, Praha

Námestie Borisa Nemcova. Ruská ambasáda mení adresu

28.02.2020 13:00

Ruskí diplomati v Prahe majú pred sídlom veľvyslanectva od štvrtka novú tabuľku. Vyníma sa na nej meno zavraždeného kritika Kremľa.