Založ si blog

Peter Tóth

Peter Tóth, osoba, ktorá je aktuálne v centre pozornosti v súvislosti s mimoriadne sledovaným súdnym procesom, je pre určitú časť novinárov známa postavička najmä kvôli kauze Cervanová. Určitá časť novinárov predovšetkým z časopisu .Tyždeň celé dlhé roky bojuje za „spravodlivosť“ pre podľa nich nespravodlivo odsúdených páchateľov usmrtenia mladej študentky ešte v 70tych rokoch minulého storočia. Komunistický súd odsúdil skupinku prominentných, vtedy mladých ľudí na dlhoročné tresty. Pokusy o obnovenie konania skončili vždy rovnako, aj po revolúcii bola vždy vina kladená týmto ľuďom. Ľudia okolo Štefana Hríba toto nikdy neboli ochotní akceptovať a predpokladám, že dodnes sú presvedčení, že súd ich odsúdil neprávom. Práve Peter Tóth napísal pred niekoľkými rokmi knihu Kauza Cervanová, kde veľmi precízne v spolupráci s jedným sudcom zhromaždili nespochybniteľné fakty a dôkazy, že vrahovia boli odsúdení správne. Pochopiteľne, že tento bývalý novinár denníka Sme sa ocitol v nemilosti spomínaných redaktorov týždenníka .Týždeň a tí tohto človeka dodnes považujú za absolútne nedôveryhodnú osobu. Situáciu významne zmenil novinár Martin Hanus, ktorý pôvodne pracoval v spomínanom týždenníku a podľa vlastných slov mal významné pochybnosti o rozsudku komunistického súdu. Urobil však vec, ktorú ja osobne mimoriadne oceňujem a rešpektujem. Začal sa veľmi precízne dlhé mesiace venovať dobovým správam, dôkaznému materiálu, komunikoval s vtedajšími vyšetrovateľmi a podobne a po dlhých mesiacoch prišiel výsledok v podobe knihy „Hra sa skončila“, kde Hanus s pokorou priznáva , že sa mýlil a po dôkladnom preštudovaní všetkých dostupných materiálov zistil, že Štefan Hríb celé roky obhajuje nespochybniteľných kriminálnikov. Z ľudského pohľadu mám vždy obdiv k ľuďom, ktorí sú ochotní a schopní podstúpiť sebareflexiu a trebárs si priznať omyl. Je to hlboko ľudské. Nepoznám osobne pána Hanusa, knižku som si však prečítal a nemám najmenšie pochybnosti!

Mimochodom dnes už vieme, že aj advokáti Lipšic a Kvasnica, ktorí sa prípadu Cervanová v minulosti venovali, zdieľajú Hanusov pohľad na prípad a teda, že odsúdení boli skutoční páchatelia/ Postoj sk. 25.10.2018/

K aktuálnemu prípadu Kočner len jedna poznámka, možno pre niekoho prekvapivá: Nemám žiadne pochybnosti, že skutočne zainteresovaní ľudia, advokáti, sudcovia, ale aj prokuratúra, nehovoriac už o politických špičkách vedia, že Kočner nie je finálna časť tohto bizarného a veľmi smutného prípadu. Kočner, zdá sa, má významne prsty namočené vo vražde tých mladých ľudí, ma nešťastne intrigánsku povahu a množstvo nepriateľov, je očividne chválenkár a pomerne bohatý človek, avšak vedzte, že sú a boli nad ním ľudia, ktorí sú ešte o niekoľko levelov bohatší, vplyvnejší a žiaľ aj nedotknuteľnejší. Viem od istých ľudí, minimálne o dvoch menách, ktorí Kočnera využívali na podobne nechutné praktiky. Mená vám pochopiteľne neprezradím, pretože mám strach. Chcem si ešte užiť čas s mojou vnučkou a v neposlednom rade mám úprimne rád svoju prácu a desaťtisíce poslucháčov, ktorí majú radi môj hudobný program v rádiu.

Chcem rovnako ako väčšina z vás, aby sa spoločnosť „vyčistila“, žiaľ obávam sa, že zatvorením Kočnera sa tak zďaleka neudeje.

Ako som sa stal DJ(v roku 1985)/z pripravovanej knihy DJ/

14.10.2020

V roku 1983 som ako 15 ročný chlapec bol u nás v obci na diskotéke. Zväzáci zavolali bratislavského diskotékara menom Igor Malovec. Sobotný večer bol pre mladých ľudí v našej obci skutočný sviatok. Dievčatá sa vyobliekali, navoňali, dokonca zopár prišlo aj zo susedných dedín. Chalani tiež nezaostali a už krátko po 18. hodine sa klub otriasal modernou hlasnou hudbou a [...]

Jednej noci v Charlie´s pube / z pripravovanej knihy DJ/

28.09.2020

S Hlavičkom sme boli stále kamoši, naďalej ma chránil. Pri mne bol vždy OK. Raz prišiel za mnou s jednou dievkou, ktorá s ním zjavne dobre vychádzala. Povedal mi len: „Flebi, chcem ťa zoznámiť s mojou kamoškou“. Taká robustnejšia dievka mi podala ruku a povedala, že sa volá Magda. Bola to dcéra predsedu vlády Slovenskej republiky. Po asi 3 mesiacoch prišlo [...]

Jedna diskotéka v roku 1985 /z pripravovanej knihy DJ/

27.09.2020

Stano Konečne som mohol legálne uvádzať diskotéky. Vedel som, že musím zlepšiť technické vybavenie. Kúpiť modernejšie svetlá, mať dobré výkonné repráky a tak. Do môjho života vstúpil svojrázny rodák z mojej rodnej obce menom Stano. Tento chlapík mal rád pop music, ale hlavne bol hi-fi fanúšik a výborne sa vyznal v elektrotechnike. Vedel pomocou spájkovačky [...]

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícií

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.

Jeremy Corbyn

Britskí labouristi pozastavili exlídrovi Corbynovi členstvo za antisemitizmus

29.10.2020 19:11

Jeremy Corbyn bol často adresátom obvinení, že toleroval, keď sa v opozičnej Labouristickej strane šíril antisemitizmus.

Igor Matovič, 500

Matovič sľubuje zdravotníkom 500 eur, šéfa SLK Kollára označil za vlastizradcu

29.10.2020 17:22

Ak zdravotníci odrobia celý víkend pri odbere vzoriek, prisľúbil im Igor Matovič špeciálnu odmenu 500 eur navyše.