Založ si blog

Tak veľmi to chcel, až mu to dali!

Toto je duchovný message,alebo ak chcete zamyslenie. Nejedná sa o intelektuálny postreh a nie je preto očakávané, že to ľahko uchopíte mysľou. Je však v poriadku, keď to Vaša myseľ neberie-sám som žil väčšiu časť života v domnení, že musím všetko uchopiť mysľou, mať vedecké dôkazy a podobne. Až zhruba po tridsiatke som začal chápať, že VŠETKO má svoj presný zmysel.

Podelím sa s Vami o jednu skúsenosť a síce, že keď niečo v živote veľmi chceme, tak to aj dostaneme. Ale pozor-to nefunguje len tak, tá túžba musí byť vskutku obrovská, musí sa jednať o cieľ, pre ktorý by ste naozaj urobili čokoľvek. Ak myslím čokoľvek tak vskutku ČOKOĽVEK! A ONI Vám to potom dajú! Toto je téma tohto blogu, to moje zistenie, že , keď niečo chcete, naozaj úpenlivo, strašne, pripadne trpezlivo celé roky a naozaj intenzívne a úprimne, tak Vám to dajú.

Lenže, oni nám  dávajú to ČO POTREBUJEME a nie to ČO CHCEME! Preto sa z času na čas pri našich túžbach môžu objaviť takzvané side effects, vedľajšie účinky. Ponúknem Vám zopár skutočných prípadov na lepšie pochopenie. Manželský pár  z nášho okolia mal intenzívnu a najmä dlhoročnú túžbu mať dieťa. Poviete si, to máme takmer všetci. Lenže v tomto prípade išlo podľa lekárov o neplodný pár a ich snaha otehotnieť trvala desaťročia. Až na prahu štyridsiatky im to z hora DALI a oni na neopísateľnú radosť boli v očakávaní. Vraveli, mali sme takú silnú túžbu, že to jednoducho muselo prísť. A skutočne to prišlo, dieťatko prišlo na svet, avšak aj s downovym syndrómom. Moja známa bola v mladosti atraktívna dievka. Chalani sa z nej išli zblázniť. Ona s nimi síce koketovala, ale mala jedinú silnú vnútornú túžbu. Vydať sa za „princa“ mať vlastné služobníctvo a nemusieť nič robiť. Znie to bizarne, ale nehodnoťte to. Aj tejto dáme sa sen splnil. Ona si naozaj vzala staršieho cudzinca a naozaj žije na „zámku“ v skutočnosti ide o niekoľko poschodovú vilu so služobníctvom. Na dvore je odparkovaných niekoľko luxusných aut. Tiež však jej to dali s bonusom. Z manžela sa vyfarbil tyran a majetnícky psychopat. Zo spokojného života mladej ženy sa stal občas boj o prežitie, ale tá neodolateľná túžba po naplnení sna jej nedovolila dodnes sa toho materiálneho blahobytu vzdať. Opäť sa jej sen však naplnil.

Sú však aj iné príklady, kedy Vám to zhora dajú a tie side effects navonok nie sú. Je to môj príbeh. Od detstva som sa túžil stáť moderátorom v rádiu. Lenže vyrastal som v 70tych a 80tych rokoch a rozhlas sme mali jeden, aj tam hrali pesničky , ktoré ma nebavili a môj sen sa zdal nerealizovateľný. Kým chlapci hrali vonku futbal, ja som si písal týždeň čo týždeň foneticky americkú hitparádu a v detskej izbe do stolnej lampy, ktorá slúžila ako fiktívny mikrofón, som len mojim predstavám uvádzal hity od Michala Jacksona a Diany Ross. Tomu snu neveril nikto a asi ani ja sám. Ale opäť, pretože som po tom túžil úpenlivo, oni mi to dali a celé roky si žijem svoj sen a moderujem v rádiách vlastný hudobný program, kde ešte aj dnes sa mi takmer denne v spomienkach objaví tá detská izba s tou zaprášenou stolnou lampou.

Na záver mám pre Vás aktuálny prípad človeka, ktorý tiež tak silno sníval, až mu to dali. Myslím, že aj na jeho vlastne prekvapenie. Je to náš premiér. Celé posledné roky sa zblízka díval, ako sa robí politika v našej krajine. Vždy mal pocit, že sa to dá inak, a že by to on vedel lepšie. Myslím, že v tomto prípade treba spomenúť aj zákon rezonancie, ide v ňom o zrkadlenie, veľmi častý jav v životoch ľudí. Spravidla nám totiž vadia ľudia, ktorí nám zrkadlia. Preto máte väčšinou životného partnera, ktorý ma rozdielne povahové vlastnosti. Dvaja impulzívni ľudia, prípadne dvaja celkom utiahnutí ľudia a podobne, sami uznáte , že by to asi nefungovalo. Nuž a keď vám naopak niekto veľmi vadí, tak spravidla vám ten človek len niečo zrkadli, niečo mate podobné , prípadne vnútorne nespracované. Treba si to len uvedomiť, správnejšie TREBA sa uvedomiť.

Späť k premiérovi. Tomu celé roky tak neuveriteľným spôsobom vadí bývalý premiér, že keď sa nato pozriete duchovne, uvedomíte si tu patologickú túžbu po moci, kamerách a možnosti vydávať rozhodnutia, tak vám musí byt hneď jasne, že ide o zrkadlenie. Teraz je jedno, či ten je ľavicový, ten pravicový, či ten kradne alebo nie. Je to jedno-tí ľudia sa nevedia vystáť, lebo si zrkadlia. Sú mentálne jeden ako druhý!

Nuž a zakončím to tým, čím som začal. Igor M strašne túžil po moci, vo voľbách, aj roky predtým urobil asi naozaj všetko, aby sa tam dostal. Urobil zjavne viac ako Kiska, alebo Truban. A prišiel spravodlivý výsledok- on tie voľby s prehľadom vyhral. ONI mu to zhora dali, lebo po tom strašne túžil. Ale dali mu to aj s „bonusom“. Ten sa volá COVID 19:(

Fenomén „hejterstva“ a nielen virtuálnej zloby

12.04.2020

V krátkom časovom úseku píšem druhý blog na spoločenskú tému, ktorá silno rezonuje veľmi dlhú dobu. Ak sa na niečom zhodnú politológovia, ale aj bežní občania, naprieč celým politickým spektrom, tak je to absencia morálnych autorít. Keď som v 89 roku stál na námestí SNP, tak dodnes cítim to chvenie a najmä naprostú kredibilitu, keď sa pred ten dav postavil [...]

Peter Tóth

16.01.2020

Peter Tóth, osoba, ktorá je aktuálne v centre pozornosti v súvislosti s mimoriadne sledovaným súdnym procesom, je pre určitú časť novinárov známa postavička najmä kvôli kauze Cervanová. Určitá časť novinárov predovšetkým z časopisu .Tyždeň celé dlhé roky bojuje za „spravodlivosť“ pre podľa nich nespravodlivo odsúdených páchateľov usmrtenia mladej [...]

Uhol pohľadu

29.07.2018

Na Nový rok 1.januára 2018 som sa ocitol na pláži Railay beach v Thajsku, ktorá podľa national geographic, ale aj iných zdrojov patrí do Top 10 najkrajších pláži na svete. Napriek tomu ma po príchode na túto pláž premkol pocit zúfalstva a negativizmu, tak typický mojej konštitúcii a celej našej rodinnej genézy. Môj bezprostredný pocit si dobre pamätám a bol takýto: [...]

Ján Baránek

Baránek: Neviem si predstaviť, že Fico odíde

27.05.2020 08:00

Podľa politického analytika Jána Baránka sa stretli dva svety, ktoré vývoj v strane Smer vnímajú veľmi odlišne.

Donald Trump, koronavírus

Trump obvinil sociálnu sieť Twitter zo zasahovania do prezidentských volieb

27.05.2020 07:12

Twitter v utorok historicky prvý raz označil dva Trumpove príspevky za zavádzajúce.

Virus Outbreak Germany

Zostane Merkelová? Myslím si, že nie, hovorí expert

27.05.2020 06:30

"Nemecká kancelárka Angela Merkelová zažíva jedno z najlepších období, odkedy je v úrade,“ uviedol analytik Jörg Forbrig.

koronavírus, Južná Kórea

ONLINE: Britskí štatistici pridali k obetiam vírusu 10-tisíc ľudí

27.05.2020 06:00, aktualizované: 08:35

Vo Veľkej Británii mohlo na koronavírus zomrieť až 47-tisíc ľudí. Britskí štatistici majú vyššie čísla ako udáva ministerstvo zdravotníctva.