Založ si blog

Strach

Vyhýbam sa akokoľvek komentovať politické dianie na Slovensku. Nakoniec to, čo sa u nás deje, komentuje každý. Chcem Vám ponúknuť, čo možno najstručnejšie môj pohľad na tému, ktorá z môjho pohľadu je najväčší problém dnešnej doby. Aspoň teda v našej krajine. Je to strach.

Sám som sa od detstva často bál. Keď som videl horor, keď niekto v dedine zomrel, neskôr rakoviny, opustenia, biedy… Bolo toho dosť. Keď som sa v dospelosti začal „hľadať“, tak som narazil najprv na niekoľko múdrych kníh, a potom aj na konkrétnych ľudí, ktorí ma významným spôsobom ovplyvnili na mojej ceste životom. Fundament ich učenia bol vždy vlastne rovnaký- nebáť sa. Nemyslím si, že je tu teraz priestor písať o tom, ako ja dnes vnímam smrť a umieranie. Ako je to vlastne so smrťou, ako takou, keď sa na ňu dívame z jednoty, aspoň na chvíľu vymanení z ega. Ale to je-chápem, ťažšia téma a rozhodne nie pre každého.

Skúste mi však uveriť, že nie je sa čoho v skutočnom živote báť. Princíp súčasného strašenia obyvateľov kopaním hrobov a prudkým nárastom mŕtvych je zvrhlí. Je múdre byť zodpovedný, ohľaduplný a starať sa o svoje zdravie. Nenechajte sa však strašiť. Sám som presne pred mesiacom prekonal covid 19. Áno, aj ja som sa preľakol, keď som sa s prejavmi chrípky išiel radšej otestovať a večer mi pípla sms , že som pozitívny. Aj manželka a syn. Neboli sme bezpríznakoví. Ležali sme, najmä my dvaja dospelí, 2 týždne v posteli a príbuzní nám pred dvere nosili nákup. Pokašliavam ešte aj dnes. Ale nie je tam miesto na strach, pretože viem celkom isto, že veci sa dejú presne tak, ako majú a my to pramálo ovplyvníme. A už vôbec ničomu nepomôžeme , keď sa budeme navyše báť , alebo budeme prehnane úzkostlivý. Najmä netreba na ničom lipnúť. Každý deň sa snažte žiť, tak aby ste mali život naplnený. Milujem život, malú vnučku, moju rodinu , prácu. Všetko to je pre mňa zázrak. Ale s pokorou rešpektujem, že tu nič nie je na stálo.. Ani ja. Ani vy. Viete prečo vám toto vravím? Viem , že to znie pre niekoho edukačne. Ale , keď to precítite, tak sa prestanete báť. A nič sa Vám potom nestane. Pretože ten psychosomaticky faktor – strach, je často nebezpečnejší ako vírus, baktéria a podobne. Veľmi mi je ľúto, že nás tí ľudia, ktorí majú viesť tuto krajinu permanentne a každodenne strašia. Myslím si, že je to preto, lebo majú sami strach. Strach zo seba.

Nole

09.01.2022

Myslím, že už od roku 2008 chodím s celou rodinou za dvojicou ľudí, manželmi, ktorí žijú v chalúpke v hlbokom lese nad Terchovou. Tí ľudia sa rozhodli, žiť mimo civilizácie bez elektriny a wifi, ale to nie je v tomto príbehu teraz podstatné. Postupne týchto manželov objavili stovky pútnikov, alebo ak chcete hľadačov zo Slovenska aj Čiech. Nikomu nevadia so svojim [...]

House party /ukážka z pripravovanej knihy Dídžej 2

09.12.2021

Na jeseň roku 1998 sme usporiadali House party. Išlo o jednu z mnohých párty zameraných na elektronickú hudbu. Nadšencom tohto žánru bol môj kolega Dano, ktorý mal pod palcom väčšinu organizačných záležitostí. Vybavil vychytených dídžejov – v tú noc sa striedal populárny dídžej z Viedne, po polnoci vystúpil hosť z Prahy a nechýbal náš domáci [...]

Koniec rádia Anténa Rock

02.09.2021

Na konci mesiaca september prestane vysielať rádio Anténa Rock. V mladosti som zažil, ako rádio, v ktorom som pracoval, skončilo. Bolo to však dosť dávno a najmä išlo o z pohľadu počúvanosti malé rádia /rádio RMC a rádio Ragtime/. Rádio Anténa Rock bol úspešný projekt. Podľa jediných relevantných dát v tejto krajine, ktoré merajú počúvanosť rozhlasových [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.